Tu Olga, założycielka Plants For Humans

INSPIRACJA

 “Zielony pokój” w domu mojej babci. Przestronny, z dwoma oknami, z zzielonym dywanem, wypełniony roślinami, które stały na podłodze, parapetach i pięły się po ścianach. W tym pokoju zawsze czułam spokój.

Moja babcia nawet nie zna nazw niektórych z ze swoich roślin, ale intuicyjnie dba o nie tak, że rosną wzorcowo. Zawsze mi się wydawało, że trzeba się do tego urodzić – mieć rękę do roślin

 

Rośliny wróciły do mnie po latach nieobecności i nie wyobrażam sobie już domu bez nich. Wierzę, że ten spokój, który czułam w „zielonym pokoju” to właśnie zasługa roślin. Są nawet badania, które ten ewenement potwierdzają – patrzenie na rośliny, czy nawet zdjęcia natury, uspokaja nasz współczulny układ nerwowy.

ISTOTA PLANTS FOR HUMANS 

Dopiero jakiś czas temu odkryłam, że ręka do roślin to mit. Rośliny to nie tylko sztuka i intuicja, która buduje się z doświadczeniem, ale też nauka, a tak naprawdę kilka prostych zasad. 

Po pierwsze: warto dobrze zacząć. A początek to wybór takiej rośliny, której będzie w Twoim domu dobrze i która zniesie nawet Twoje najgorsze dni, takie kiedy jedyne na co masz siłę to po prostu przetrwać.

Plants For Humans zostało zbudowane właśnie na tym założeniu - wierzymy, że rośliny sprawiają, że ludziom jest w życiu lepiej i pomagamy Ci znaleźć roślinę, z którą będziesz żyć długo i szczęśliwie.

Jedną z pierwszych osób, którym opowiedziałam o pomyśle na Plants For Humans była Ola. Spotkanie na kawę i ploteczki na Bulwarach Wiślanych wczesną wiosną 2018 i łącząca nas pasja do roślin i dobregu UXu przerodziła się we wspólne budowanie tego przedsięwzięcia.

Trzymajcie kciuki!

 

POZNAJ NASZĄ EKIPĘ


 
Olga

To kierowniczka naszego zamieszania, pilnuje i ogarnia wszystko, nawet ze skręconą kostką. Macie jakieś niemożliwe zadanie do wykonania? Pewnie zrobiła je już 3 razy - zawsze w jakości 12/10

 

team-plants-for-humans

Ola

Dba o Wasz komfort poruszania się w naszym sklepie. Pytania lub sugestie? Piszcie śmiało!
W wolnym czasie przesadza i podlewa naszych roślinnych podopiecznych.