Przesadzanie i pakowanie roślin


Witaj w Punkcie Przesadzania!


Każda zmiana miejsca to dodatkowy stres dla rośliny. W Plants For Humans dbamy o to, żeby Wasi przyjaciele trafiali do nowych domów bezpośrednio ze szklarni. Rośliny nie czekają w naszym Punkcie Przesadzania tygodniami – najwyżej przez chwilę, a my tym czasie zapewniamy im najlepsze warunki.

 
Przygotowanie roślin


Rośliny przyjeżdżają do nas w każdy piątek, bezpośrednio ze szklarni do Punktu Przesadzania. Każdy okaz dokładnie oglądamy i myjemy. Jeśli roślina nie spełnia naszych (naprawdę wysokich) oczekiwań, nie wysyłamy jej w dalszą podróż.

W Punkcie Przesadzania przygotowujemy też podłoża - to nasze autorskie mieszanki odpowiednie dla każdego gatunku.
 

ETAP 1

Rośliny, które przyjechały do nas ze szklarni, dokładnie oglądamy po to, aby trafiły do Was w idealnym stanie i zdrowiu.


ETAP 2

Jeżeli roślina ma zostać przesadzona dobieramy dla niej odpowiedni rozmiar donicy i właściwe podłoże.


ETAP 3

Na dno zawsze wsypujemy warstwę keramzytu. To drenaż, który daje korzeniom swobodę oddychania i sprawia, że woda nie stoi w donicy. Keramzyt jest odporny na pleśń i grzyby - zapobiega więc gniciu korzeni.


WAŻNE

Podczas przesadzania przyglądamy się również korzeniom – ważne, żeby były zdrowe. Uważamy, żeby nie uszkodzić korzeni, dlatego przesadzamy rośliny z największą czułością.

Pakowanie i dostawa

Do Waszych domów w Warszawie rośliny trafiają już następnego dnia! Do pozostałych części Polski tuż po weekendzie - wysyłamy w poniedziałki, wtorki i środy.

Warszawa

DOWÓZ  

Nasz kierowca zabiera rośliny samochodem, do którego zmieszczą się nawet największe okazy. Donice są w nim stabilne, a całość transportu – bezpieczna.


DODATKOWE OCIEPLENIE W ZIMIE

W chłodniejsze dni dodatkowo ubieramy rośliny w ubranka z agrowłókniny, aby dotarły do Was całe i zdrowe.


Cała Polska


ETAP 1

Chcemy, aby zdrowe rośliny docierały do Was bezpiecznie nawet w najdalsze zakątki kraju. Zaczynamy od zabezpieczenia ziemi przed wypadaniem z donicy, a następnie rozpoczynamy pakowanie do specjalnie zaprojektowanych przez nas paczek.


ETAP 2

Donicę umieszczamy we wkładzie z grubego kartonu: w środku jest ekologiczny wypełniacz, który chroni donicę podczas wstrząsów, a dookoła tektura, która zapobiega stłuczeniu.


ETAP 3

Wkład z donicą wsuwamy do kartonu.


ETAP 4

Karton posiada zabezpieczenia, które mocują roślinę tak, żeby nie przemieszczała się w kartonie podczas podróży – nawet do góry nogami.Tak przygotowane rośliny ruszają w drogę do Twojego domu.

Wysyłamy do środy

Wysyłamy rośliny od poniedziałku do środy, aby nie utknęły w weekend na sortowni. Po nadaniu paczki, otrzymasz numer do śledzenia przesyłki przez stronę DHL.
W Warszawie dowozimy rośliny w soboty.

Już następnego dnia po nadaniu

Zdecydowana większość naszych paczek dociera już następnego dnia po nadaniu.

Instrukcje i porady

Do każdej rośliny dołączamy instrukcję opieki, w której znajdziecie wszystkie niezbędne informacje i porady. Zawsze chętnie odpowiemy na pytania i pomożemy.


Poznaj Ekipę z Punktu Przesadzania

Agata
szefowa operacji

Dba o to, żeby wszystko wydarzyło się w odpowiednim czasie i na najwyższym poziomie.

 

Bartek
opiekun roślin

Jeżeli się zastanwiacie, kto przesadził i przygotował Waszego podopiecznego - to Bartek! Lepszej przesadzającej ręki nie znajdziecie.


Wybierz dla siebie
Napisała dla Was


Agata,
Szefowa operacji

Dba o to, żeby wszystko wydarzyło się w odpowiednim czasie i na najwyższym poziomie. Spotkacie ją razem z Bartkiem w naszym Punkcie Przesadzania.

Więcej o Plants For Humans przeczytasz tutaj