Maranta 'Lemon Lime' - pielęgnacja

Skorzystaj z tych instrukcji, aby dbać o swojego Adriana. Znajdziesz tu informacje o tym gdzie postawić i jak podlewać Twoją roślinę. Poznasz jej preferencje dotyczące temperatury, wilgotności i zabiegów, których może potrzebować, żeby rosła zdrowo.Światło

Potrzebuje rozproszonego światła. To wtedy, kiedy promienie słońca mogę się rozbić o coś po drodze — firanka, drzewo za oknem. To takie miejsce, gdzie jest jasno, ale nawet w bezchmurny dzień nie mogłabyś / nie mógłbyś się tam opalać. 
Woda

Podlewaj wtedy kiedy mniej więcej połowa podłoża w donicy przeschnie. Liście Marant mogą brązowieć od złej jakości wody — staraj się używać filtrowanej, albo odstanej wody. 
Wilgotność powietrza

W miarę dobrze znosi domową wilgotność powietrza, ale szczególnie zimą może potrzebować tacy nawilżającej.
Temperatura

Dbaj o to, żeby temperatura w pomieszczeniu, w którym trzymasz swoje Maraty nie spadła poniżej 15° C.
Nawożenie

Raz na dwa tygodnie kiedy widzisz intensywny wzrost liści, np. nawozem BioGrow.
Toksyczność

Jest bezpieczna dla zwierząt, ale zawsze dobrą praktyką jest trzymanie roślin z dala od zwierząt, które mogłyby chcieć jeść ich liście. 
Częste pytania:

Zwijanie liści i brązowiejące końcówki u Marant najczęściej oznacza, że Twoja roślina potrzebuje większej wilgotności powietrza. Jest na to kilka sposobów i możesz przeczytać nich tutaj

Blaknące liście roślin i brązowe plamy to niechybnie oznaka poparzenia słonecznego. Najprawdopodobniej Twoja roślina jest umieszczona w miejscu, gdzie przez dłuższy czas promienie słońca bezpośrednio padają na liście. Pamiętaj, że Maranty lubią rozproszone światło.
Zobacz w sklepieAdrian z Wenezueli
Zobacz jak może wyglądać w domu