Hoya wayetii 'Tricolor' - pielęgnacja

Skorzystaj z tych instrukcji, aby dbać o swoją Igę. Znajdziesz tu informacje o tym gdzie postawić i jak podlewać Twoją roślinę. Poznasz jej preferencje dotyczące temperatury, wilgotności i zabiegów, których może potrzebować, żeby rosła zdrowo.Światło

Iga najlepiej czuje się w jasnym miejscu z rozproszonym światłem. Nigdy nie powinniśmy ustawiać rośliny na bezpośrednim słońcu- może poparzyć jej delikatne liście. W jaśniejszych miejscach jej liście będą się lepiej wybarwiać. 
Woda

Hoye nie są fankami przelewania. Podlewaj roślinę, gdy górne 50% podłoża w donicy dobrze przeschnie. Najlepiej sprawdzić to wtykając palec wskazujący do ziemi jeśli po wyjęciu go z donicy zauważysz, że jest suchy i czysty możesz podlać roślinę. 
Wlewaj wodę do donicy cienkim strumieniem, polewając całą powierzchnię podłoża.

Wlewaj wodę do momentu, w którym zauważysz, że woda wycieka przez otwór na dnie donicy. Po podlaniu zawsze wylej nadmiar wody z podstawki lub dna osłonki- korzenie nie powinny stać w wodzie. 
Wilgotność powietrza

Iga nie jest wybredna. Nie ma specjalnych wymagań w kwestii wilgotności powierza. 
Temperatura

Roślina najlepiej czuje się w temperaturze w przedziale od 15°C do 27°C.
Nawożenie

W okresie wzrostu (od końca marca do połowy września) warto dokarmiać roślinę nawozem. Gorąco polecamy nawóz Bio-Grow marki Bio-Bizz. 
Toksyczność

Trzymaj roślinę z dala od dzieci i zwierzaków- jest szkodliwa po spożyciu. 
Częste pytania:

Liście Twojej rośliny mogą marszczyć się z dwóch powodów. Zbyt oszczędnego podlewania lub zbyt niskiej wilgotności powietrza.

Hoye najczęściej marszczą liście gdy zrobimy zbyt długą przerwę w podlewaniu. Hoye lubią, gdy uch podłoże dobrze przeschnie przed kolejnym podlewaniem, ale nie powinniśmy robić zbyt długich przerw w podlewaniu i zostawiać nasze rośliny bez wody na dłuższy czas. 

Liście mogą też marszczyć się przez zbyt niską wilgotność powietrza. Trzymaj swoją roślinę z dala od kaloryfera. 

Iga może gubić liście z kilku powodów.

Najczęstszą przyczyną jest nieprawidłowe podlewanie. Przed podlaniem upewnij się, że ziemia w donicy jest już odpowiednio sucha. Najlepiej zrobić to wtykając do donicy palec wskazujący. Jeśli na jego końcu poczujemy, że ziemia wciąć jest mokra, powinniśmy wstrzymać się z podlewaniem. 

Kolejną przyczyną może być zbyt mała ilość światła. Hoye najlepiej czują się w jasnych miejscach z rozproszonym światłem. 

Roślina może też zrzucać liście, gdy postawimy ją w miejscu narażonym na przeciągi- szczególnie te zimne. 
Zobacz w sklepie
Iga z Australii
Zobacz jak może wyglądać w domu