Rhipsalis baccifera (Oasis) - pielęgnacja

💡 Jest rośliną niemal nie do zdarcia

🌱 Ma płytki system korzeniowy, uważaj, żeby go nie naruszyć

🚫 Unikaj bezpośredniego słońca i przesuszania. Nie dociskaj ziemi przy przesadzaniu


Jak dbać o Twojego Rhipsalisa?

Skorzystaj z tych instrukcji, aby dbać o swoją Rhipsalisa. Znajdziesz tu informacje o tym gdzie postawić i jak podlewać Twoją roślinę. Poznasz jej preferencje dotyczące temperatury, wilgotności i zabiegów, których może potrzebować, żeby rosła zdrowo. 


Światło

Rhipsalis nie radzi sobie dobrze z bezpośrednimi promieniami słońca. Jego patyczkowate pędy, od ostrych promieni mogą zrobić się żółte i wątłe. Wschodnia ekspozycja będzie mu najbardziej odpowiadać.


Woda

Rhipsalis nieznośni przesuszeń, dlatego bardzo ważne jest dla jego, by był podlewany regularnie. Najlepiej małymi ilościami wody, ale częściej, raz w tygodniu wystarczy. Poczekaj, aż podłoże w donicy przeschnie. Częste podlewania dużą ilością wody natomiast może spowodować przelanie i doprowadzić do gnicia korzeni.


Wilgotność powietrza

Lubi wilgotne powietrze, ale nie jest ono mu bardzo potrzebne. Będzie wdzięczny, jeśli raz na jakiś czas spryskasz go mgiełką, lub postawisz na tatce nawilżającej.


Temperatura

Rhipsalis, w naturze, rośnie w lasach, gdzie temperatura nie spada poniżej 15°C. Postaraj się, by w jego otoczeniu zawsze było ciepło.


Nawożenie

Poradzi sobie bez nawożenia. Jeśli jednak bardzo chcesz dokarmić Błażeja, rób to tylko raz na miesiąc w okresie od wiosny do jesieni.


Toksyczność

Jeżeli ktoś przypadkiem go zje, to nic się nie stanie.


Rhipsalis baccifera 'Oasis' (Błażej z Kostaryki)

Szalony wygląd Błażeja o czymś świadczy - jest kaktusem, ale nie ma kolców, nie lubi stać na pełnym słońcu i nie lubi przesychać. Ta ekstrawagancja nie oznacza jednak, że jest trudny w obejściu - wręcz przeciwnie.

Rhipsalis_baccifera_Oasis
Zobacz w sklepie