Epiphyllum anguliger (Kaktus zygzak) - pielęgnacja
💡 Jest rośliną niemal nie do zdarcia
🌱 Do podlewania używaj letniej wody, żeby nie podrażnić korzeni
🚫 Unikaj nadmiernego podlewania
Jak dbać o Twoje Epiphyllum?
Skorzystaj z tych instrukcji, aby dbać o swoje Epiphyllum. Znajdziesz tu informacje o tym gdzie postawić i jak podlewać Twoją roślinę. Poznasz jej preferencje dotyczące temperatury, wilgotności i zabiegów, których może potrzebować, żeby rosła zdrowo.
Światło
Lubi jasne miejsca pełne światła. Poradzi sobie z godzinką/dwiema bezpośrednich promieni w ciągu dnia, ale nie jest to roślina, która zniesie całodzienne smażenie się na słońcu. Najlepiej ustawić go w jasnym miejscu o rozproszonym świetle.
Wschodnie albo południowe okna z delikatną przesłoną będą najlepsze.
Woda
Jest wrażliwy na przelanie i nie znosi kiedy podłoże jest zbyt długo wilgotne. Podlej go dobrze, tak, żeby woda wypłynęła na spodek, a potem pozwól ziemi przeschnąć (tak, żeby połowa ziemi w donicy była sucha). Jeśli masz wątpliwości: podlewać, czy nie podlewać, to nie podlewać. Kiedy będzie miał za mało wody jego liście zaczną wiotczeć i opadać.
Wilgotność powietrza
Lubi podwyższoną wilgotność powietrza, ale dobrze radzi sobie z normalną wilgotnością w domu. Nawilżacz powietrza nie będzie potrzebny.
Temperatura
Potrzebuje temperatur powyżej 12 st. C. Latem możesz wystawić go zacienione miejsce na balkonie, albo na tarasie, dopóki temperatura w nocy nie spada poniżej 12 st. C.
Nawożenie
Podawaj nawóz wiosną i latem, kiedy Twoje Epiphyllum może zakwitnąć. Najlepiej sprawdzi się nawóz do kaktusów. Nie podawaj nawozu jesienią i zimą.
Toksyczność
Nie jest szkodliwy dla ludzi, ani dla zwierząt.
Epiphyllum anguliger (Bartek z Meksyku)
Znany też jako kaktus zygzak, jest doskonałą alternatywą dla paprotki. Bardzo łatwy w uprawie sprawi przyjemność nawet początkującym.