Kwiaty do łazienki

 

 

 

 

Kwiaty do łazienki?

To coś, co może się naprawdę przydać rano, kiedy zaczynasz dzień, lub wieczorem, kiedy potrzebujesz się wyciszyć po ciężkim dniu.


Wprowadzenie roślin do dowolnego pomieszczenia może ożywić przestrzeń i poprawić nastrój, ale jeśli chodzi o łazienkę, rośliny mogą być szczególnie korzystne. Nie tylko dodają odrobinę zieleni do typowo sterylnej przestrzeni, ale mogą również pomóc zmniejszyć poziom stresu i niepokoju, a w zamian zwiększyć szczęście i pozytywne nastawienie.


Pnącza do łazienki


To prawdziwe królowe łazienek. Zajmują niewiele miejsca i często świetnie sobie radzą nawet w ograniczonym świetle.

 

Zobacz jakie pnącza są idealne do łazienek >>>

Epipremnum aureum

Zdecydowanie łazienkowa królowa — jest bardzo łatwa w pielęgnacji i może rozwijać się w różnych warunkach oświetleniowych. Jej pnącza mogą stworzyć piękne i naturalnie wyglądające tło dla Twojej łazienki.

 

Sold out

Scindapsus Argyraeus

Piękne, drobne srebrzyste liście i może rosnąć nawet w słabszym naturalnym świetle.

 

Sold out

Scindapsus pictus 'Trebie'

Aksamitne liście o srebrno-zielonym kolorze. To świetna opcja do łazienek o niskim poziomie oświetlenia i może pomóc w oczyszczeniu powietrza.

 

Sold out


Jakie rośliny oprócz pnączy?


Palma do łazienki

 

Dypsis lutescens to świetna opcja dla tych, którzy chcą dodać odrobinę tropikalnego stylu do swojej łazienki. Jej bujne zielone liście mogą stworzyć uspokajającą i relaksującą atmosferę, dzięki czemu idealnie nadaje się do zmniejszania poziomu stresu i niepokoju. W naturze rośnie w wilgotnym środowisku i idealnie nadaje się do łazienek. Wymaga jednak nieco więcej światła niż niektóre inne rośliny łazienkowe, więc jeśli to możliwe, najlepiej umieścić ją w pobliżu okna.

 

Sold out

Alocasia macrorrhiza

 

Znana również jako ucho słonia, roślina ta ma duże, uderzające liście, które będą mocnym akcentem w każdym pomieszczeniu. Wyjątkowy kształt i faktura mogą pomóc w pobudzeniu kreatywności i produktywności, dzięki czemu jest to świetna opcja do łazienek, w których przygotowujesz się na cały dzień. Podobnie jak Natalia będzie potrzebowała więcej światła i warto ją postawić w pobliżu okna.

 

Sold out

Aspidistra elatior

 

Aspidistra, znana również jako żelazna roślina, jest niezwykle wytrzymała i radzi sobie nawet przy naprawdę słabym oświetleniu. Jej ciemnozielone liście mogą dodać odrobinę elegancji do każdego wystroju łazienki, jednocześnie tworząc uspokajającą i relaksującą atmosferę. To świetna opcja do łazienek z niewielkimi oknami, albo wystawionymi na północ — nasz Staś nie wymaga dużej ilości naturalnego światła, żeby dobrze się rozwijać.

 

Sold out

Rhipsalis baccifera 'Oasis'

 

Kaskadowe pędy, które mogą stworzyć wrażenie ruchu i dodać trochę fantazji w Twojej łazience. Zawsze kiedy na niego patrzymy czujemy, że nasze neurony są pozytywnie stymulowane, a nasza kreatywność pikuje. Naturalnie rośnie się w rozproszonym świetle i bardzo docenia wysoką wilgotność powietrza, dzięki czemu idealnie nadaje się do łazienek.

 

Sold out

Platycerium bifurcatum

 

Ta roślina, o zupełnie wyjątkowym wyglądzie może być zamontowana na ścianie lub zawieszona w koszu. W naturze rośnie w miejscach o wysokiej wilgotności powietrza i jest doskonałym rozwiązaniem do łazienek.

 

Sold out

Sansevierie

 

I na koniec niezniszczalne języki teściowej, które są bardzo łatwe w utrzymaniu i mogą poradzić sobie z niskim poziomem światła.

 

Sold out

Jaki kwiat do łazienki bez okna?

 

Jeśli nie masz naturalnego światła w swojej łazience, nie martw się – wciąż są dla Ciebie opcje! Sztuczne rośliny mogą być świetnym sposobem na dodanie odrobiny zieleni do łazienki bez martwienia się o wymagania dotyczące światła. Tylko upewnij się, że wybierasz wysokiej jakości sztuczne rośliny, które wyglądają jak najbardziej realistycznie.

 

Wybierając rośliny do łazienki przede wszystkim weź pod uwagę ilość światła jaką masz w pomieszczeniu. Wszystkie wymienione powyżej rośliny są świetnymi opcjami do łazienek, ale niektóre mogą wymagać więcej światła niż inne.