Euphorbia pulcherrima - pielęgnacja

Skorzystaj z tych instrukcji, aby dbać o swoją Bożenę. Znajdziesz tu informacje o tym, gdzie postawić i jak podlewać Twoją roślinę. Poznasz jej preferencje dotyczące temperatury, wilgotności i zabiegów, których może potrzebować, żeby rosła zdrowo.Światło

Bożena najlepiej czuje się w jasnych miejscach, ale nie powinna stać na bezpośrednim słońcu. Jeśli zauważysz, że jej lisie stają się blade i tracą kolor to znak, że Twoja roślina narzeka na zbyt dużą dawkę promieni słonecznych. 
Woda

Podlewaj swoją gwiazdę, gdy górne 50% podłoża w donicy dobrze przeschnie. Najlepszym sposobem oceny jest wetkniecie palca wskazującego do doniczki. Jeśli na jego końcu poczujesz, że ziemia wciąż jest bardzo wilgotna- wstrzymaj się z podlewaniem. Podlewaj roślinę powoli, cienkim strumieniem wody. Pamiętaj, aby polewać woda całą powierzchnię podłoża. Wylej nadmiar wody z podstawki lub dna osłonki. Korzenie nie powinny stać w wodzie. 
Wilgotność powietrza

Bożena doceni wilgotność powietrza na poziomie 50% - 70%. Możesz postawić ją obok nawilżacza powietrza, na tacy nawilżającej lub regularnie zraszać. 
Temperatura

Twoja roślina najlepiej czuje się w temperaturze od 18°C do 22°C.
Nawożenie

Możesz podawać roślinie nawóz do roślin kwitnących. Bożenę nawozimy tylko w okresie jej wzrostu od koca marca do początku września. 
Toksyczność

Uważaj! Bożena nie jest rośliną bezpieczną dla dzieci i zwierząt. W jej łodygach znajduje się biały sok roślinny, który może być szkodliwy po spożyciu. Może też spowodować reakcję alergiczną po bezpośrednim kontakcie ze skórą. 
Częste pytania:Zobacz w sklepie

Zobacz jak może wyglądać w domu