Philodendron hederaceum 'Micans' - pielęgnacja

Skorzystaj z tych instrukcji, aby dbać o swoją Marcel. Znajdziesz tu informacje o tym gdzie postawić i jak podlewać Twoją roślinę. Poznasz jej preferencje dotyczące temperatury, wilgotności i zabiegów, których może potrzebować, żeby rosła zdrowo.Światło

Micans najlepiej czuje się w jasnym miejscu z rozproszonym światłem. Nigdy nie powinniśmy ustawiać rośliny na bezpośrednim słońcu- może poparzyć jej delikatne liście. poradzi sobie też w ciemniejszym miejscach w naszych domach, ale może wtedy rosnąć wolniej. 

Jeśli chcemy zachować regularny pokrój rośliny- przy każdym podlewaniu warto przekręcać donicę o kilka stopni. W ten sposób wszystkie liście będą miały taki sam dostęp do światła. 
Woda

Nie dopuszczaj do tego, aby ziemia w donicy przeschła całkowicie. W głębszych warstwach donicy powinna być stale delikatnie wilgotna. Podlewaj roślinę, gdy górne 30% podłoża w donicy dobrze przeschnie. Najlepiej sprawdzić to wtykając palec wskazujący do ziemi jeśli po wyjęciu go z donicy zauważysz, że jest suchy i czysty możesz podlać roślinę. 
Wlewaj wodę do donicy cienkim strumieniem, polewając całą powierzchnię podłoża. Postaraj się nie polewać liści. Wlewaj wodę do momentu, w którym zauważysz, że woda wycieka przez otwór na dnie donicy. 
Po podlaniu zawsze wylej nadmiar wody z podstawki lub dna osłonki- korzenie nie powinny stać w wodzie. 
Wilgotność powietrza

Marcel doceni podwyższoną wilgotność powietrza. Możesz ustawić go na tacy nawilżającej lub w sąsiedztwie nawilżacza powietrza. Warto też ustawiać rośliny w grupach - tworzą wtedy swój unikalny mikroklimat. 
Temperatura

Najlepiej czuje się w temperaturze w przedziale 18°C to 27°C. Nigdy nie powinniśmy go narażać na spadek temperatury poniżej 10°C. 
Zadbaj o to, aby Marcel nie stał przeciągu- szczególnie tym zimnym. 
Nawożenie

W okresie wzrostu (od końca marca do połowy września) warto dokarmiać roślinę nawozem. Gorąco polecamy nawóz Bio-Grow marki Bio-Bizz. 
Toksyczność

Trzymaj roślinę z dala od dzieci i zwierzaków- jest szkodliwa po spożyciu. 
Częste pytania:Zobacz w sklepie
Marcel z Dominiki
Zobacz jak może wyglądać w domu