Maranta leuconeura 'Fascinator' — pielęgnacja

Skorzystaj z tych instrukcji, aby dbać o swoją Marantę. Znajdziesz tu informacje o tym gdzie postawić i jak podlewać Twoją roślinę. Poznasz jej preferencje dotyczące temperatury, wilgotności i zabiegów, których może potrzebować, żeby rosła zdrowo.Światło

Potrzebuje rozproszonego światła. To wtedy, kiedy promienie słońca mogę się rozbić o coś po drodze — firanka, drzewo za oknem. To takie miejsce, gdzie jest jasno, ale nawet w bezchmurny dzień nie mogłabyś / nie mógłbyś się tam opalać. 
Woda

Podlewaj wtedy kiedy mniej więcej połowa podłoża w donicy przeschnie. Liście Marant mogą brązowieć od złej jakości wody — staraj się używać filtrowanej, albo odstanej wody. 
Wilgotność powietrza

W miarę dobrze znosi domową wilgotność powietrza, ale szczególnie zimą może potrzebować tacy nawilżającej.
Temperatura

Dbaj o to, żeby temperatura w pomieszczeniu, w którym trzymasz swoje Maraty nie spadła poniżej 15 st. C. 
Nawożenie

Raz na dwa tygodnie kiedy widzisz intensywny wzrost liści, np. nawozem  BioGrow.
Toksyczność

Jest bezpieczna dla zwierząt, ale zawsze dobrą praktyką jest trzymanie roślin z dala od zwierząt, które mogłyby chcieć jeść ich liście. 
Częste pytania:

Zwijanie liści i brązowiejące końcówki u Marant najczęściej oznacza, że Twoja roślina potrzebuje większej wilgotności powietrza. Jest na to kilka sposobów i możesz przeczytać nich tutaj

Blaknące liście roślin i brązowe plamy to niechybnie oznaka poparzenia słonecznego. Najprawdopodobniej Twoja roślina jest umieszczona w miejscu, gdzie przez dłuższy czas promienie słońca bezpośrednio padają na liście. Pamiętaj, że Maranty lubią rozproszone światło.
Zobacz w sklepieMaranta Fascinator

Martyna z Brazylii
Zobacz jak może wyglądać w domu