Duże rośliny do salonu

Droga Roślin do Twojego domu

Wracasz do domu, siadasz na kanapie i chcesz po prostu pooddychać. Patrzysz w sufit, a nad Twoją głową kołyszą się wielkie zielone liście. #taktrzebazyc


Salon to idealne miejsce na dużą roślinę, która przyciągnie uwagę, będzie koić Twoje nerwy i zrobi wrażenie na gościach. Jak zawsze namawiamy Was do świadomego wyboru rośliny - odpowiedniej do miejsca, Waszego roślinnego doświadczenia i stylu życia.


Dla początkujących

To naprawdę ważne, żeby na początek wybrać rośliny, z którymi sobie poradzisz. Przepracowaliśmy to z ponad tysiącem klientów - wiemy, które to są.

 

1. Artur z Gwatemali ( Pachira Aquatica)

 


Podobno przynosi szczęście i majątek. Jest szczególnie popularna w mieszkaniach urządzanych zgodnie z zasadami feng shui. W swoim naturalnym środowisku mokradeł Ameryki Południowej dorasta do kilkunastu metrów, ale w domach, przy regularnym przycinaniu pędów można łatwo zachować gęstą koronę i “mieszkaniowe” rozmiary. Potrzebuje słonecznego miejsca.

Zobacz Artura w sklepie >>


Zobacz jak Artur wygląda we wnętrzach:

2. Magda z Jamajki ( Philodendron Scandens)

 

Idealna do mniejszych pomieszczeń - dzięki temu, że jest zapleciona na słupku trzyma zwarty pokrój. Dobrze znosi trochę ciemniejsze miejsca. Z czasem jej łodygi można prowadzić po stojącym obok regale, półkach, etc.

Zobacz Magdę w sklepie >>Zobacz jak Magda wygląda we wnętrzach:

3. Remek z Tanzanii ( Daracaena Marginata Bicolor)

Z jakiegoś powodu niedoceniane
w Polsce, za to często wykorzystywane we wnętrzach na świecie. Długowieczna i łatwa w uprawie, o wytrawnym pokroju, nigdy nie wychodzi z mody. Lubi rozproszone światło lub półcień.

Zobacz Remka w sklepie >>


Zobacz jak Remek wygląda we wnętrzach:


Dla amatorów roślinnej dżungli


Jeżeli masz już choć odrobinę doświadczenia z roślinami możesz spokojnie pokusić się o duże okazy roślin, które wymagają trochę więcej uwagi.

1. Grzegorz z Meksyku ( Monstera Deliciosa)

 

Dość łatwa w uprawie i bardzo dekoracyjna. Ciemnozielone liście z dziurami są znane chyba wszystkim amatorom roślin.
W dobrych warunkach rośnie naprawdę szybko i łatwo może się stać najpiękniejszą dekoracją salonu
.

Zobacz Grzegorza w sklepie >>


Zobacz jak Grzegorz wygląda we wnętrzach:

2. Regina z Mozambiku (Strelitzia nicolai)

 

Ulubiona roślina stylistów wnętrz wymaga słonecznego miejsca (najlepiej południowego okna)
i nawilżacza powietrza w okolicy. Poza tym poradzą sobie z nią nawet Ci mniej doświadczeni
z roślinami sobie z nią poradzą.

Zobacz Reginę w sklepie >>


Zobacz jak Regina wygląda we wnętrzach:

3. Lena z Australii (Kencja)

Dżunglowy vibe na cito? Jeżeli masz w pomieszczeniu nawilżacz powietrza i nie chcesz postawić jej przy grzejniku - kencja jest rośliną, która dobrze sobie u Ciebie poradzi. Lubi półcień i podlewanie tylko wtedy kiedy jej podłoże przeschnie.

Zobacz Lenę w sklepie >>


Zobacz jak Lena wygląda we wnętrzach:


Dla zaawansowanych ogrodników

1. Kuba z Kamerunu (Ficus Lyrata)

 

Jest i on - król Pinterestowych wnętrz. Wielu posiadaczy twierdzi, że to łatwa roślina - i tak jest, ale tylko wtedy kiedy dobrze wiemy co robimy i jak o niego dbać. Potrzebuje słonecznego miejsca, uważnego podlewania i troski.

Zobacz Kubę w sklepie >>


Zobacz jak Kuba wygląda we wnętrzach:


Autor

Olga Bukowska,
założycielka Plants For Humans

W poprzednim życiu byłam menadżerką w korporacjach, aż w końcu przekułam swoją roślinną pasję w pracę. Dziś pomagam już nie tylko znajomym, ale wszystkim, którzy chcą wejść do świata roślin.

Więcej o mnie i o idei Plants For Humans przeczytasz tutaj
Dlaczego rośliny z Plants For Humans?

🌿🏆 Rośliny klasy A

Sprowadzamy nasze rośliny wyłącznie z uznanych szklarni, które Royal Flora Holland ocenia jako "Class A grower". Najwyższa ocena jakości jest reprezentacją zarówno odporności roślin, ale też ich urody.

🚛 📦
Dostawa pod drzwi

Po tym jak wybierzesz swoją roślinę sprowadzimy ją ze szklarni specjalnie dla Ciebie. Możemy ją przesadzić do donicy, zawiązać kokardkę na prezent i razem z instrukcją obsługi dostarczymy pod Twoje drzwi.

 

👩‍🌾 💚
Nie zostaniesz sam

Wiemy, że możesz czuć się niepewnie z nową rośliną - z nami nie zostaniesz sam po zakupie. Gdy tylko będziesz mieć pytanie wystarczy, że napiszesz do nas i pomożemy Ci dobrze opiekować się Twoją dżunglą.

jestem baaaardzo zadowolony !:) Piękny kwiat, bardzo dziękuję za tak piękną roślinę oraz obsługę, pomoc przy wyborze rozmiaru, oraz dostawę ! Artur wygląda jak na zdjęciach, bardzo piękny kwiat !
Dziękuje!

Krzysztof J.

20.04.2020

Wszystko przebiegło sprawnie, Artur wygląda jak na zdjęciu. Gdy miałam zapytanie, odpowiedź otrzymałam od razu. Wszystko super! :)

 

Aleksandra W.

20.04.2020

Sylwia jest piękna, zdrowa, dorodna i bardzo oryginalna. Mimo że często odwiedzam kwiaciarnie i sklepy ogrodnicze, nigdzie takiej nie widziałam. Stanowi idealną ozdobę mojego salonu. Serdecznie polecam.


Dagmara W.

21.09.2019


Potrzebujesz wsparcia przy wyborze
roślin do salonu?