5 pro roślinnych tipów na czas kiedy wyjeżdzasz

Jeżeli przygotowujesz się do wyjazdu i nie wiesz co zrobić podczas swojej nieobecności
z roślinami to mamy parę pro tipów, które pomogą im w zdrowiu przetrwać rozłąkę.

1. Zaprowadź porządek

To szczególnie ważne przed dłuższym wyjazdem. Zrób dokładny przegląd roślin i usuń martwe liście - zabierają roślinom energię. Sprawdź czy na podłożu nie ma rozkładających się fragmentów liści i usuń je - przyciągają niechcianych lokatorów.  

2. Niektórymi się nie przejmuj

Są rośliny, które zdecydowanie poradzą sobie nawet z dwutygodniową nieobecnością opiekuna. Aspidistry, Zamiokulkasy, Sansevierie, czy nawet Aglaonemy mogą trochę tęsknić, ale nie wydarzy im się wielka krzywda jeżeli pozostawisz je bez wody na jakiś czas. Sprawdź instrukcję albo wyślij do nas pytanie, żeby się upewnić.
 3. Porządnie je podlej

 

W przypadku małych roślin, które musisz regularnie podlewać możesz je zabrać do wanny i tam porządnie podlać. Rośliny, dla których nadszedł już czas podlewania (sprawdź najpierw palcem przed podlaniem) możesz podlać wyjątkowo obficie - powoli, dookoła, tak, żeby woda dobrze nasączyła podłoże i wyleciała dołem przez dziurkę w donicy. Potem odstaw je na suchy spodek - pamiętaj tylko, żeby nie zostawiać roślin z wodą
na spodku, bo to prowadzi do gnicia korzeni.

 4. Stwórz system nawadniający

 

Możesz skorzystać z kul nawadniających, które powoli dostarczają wodę do Twoich roślinnych podopiecznych, ale polecamy je tylko do roślin, które potrzebują stale wilgotnego podłoża - sprawdź najpierw instrukcję swojej rośliny, albo napisz do nas,
żeby upewnić się, że kula jest dla niej odpowiednim rozwiązaniem.

Innym rozwiązaniem, ale odpowiednim tylko dla małych roślin, jest namoczenie grubego naturalnego sznurka albo kawałka tkaniny. Potem jeden z końców należy zanurzyć
w misce wypełnionej wodą, a drugi wcisnąć w ziemię. Rośliny będą ściągać wodę z miski po sznurku. W przypadku dużych roślin możesz na powierzchni podłoża położyć mokre ręczniki.

 5. Poproś o pomoc

 

Mijasz w windzie tego przystojnego sąsiada/sąsiadkę, którego chciałabyś/chciałbyś poznać, ale nie bardzo jest jak zagadać? Poproś o pomoc przy roślinach podczas Twojej nieobecności - może okaże się, że to taki sam roślinny maniak jak Ty! Zostaw za sobą kartę z instrukcjami i namiar do nas na wszelki wypadek, a wszystko powinno pójść dobrze.


Jest więcej roślin, którym niestraszne są Twoje wyjazdy

Dlaczego rośliny z Plants For Humans?

Rośliny klasy A

Sprowadzamy nasze rośliny wyłącznie z uznanych szklarni, które Royal Flora Holland ocenia jako "Class A grower". Najwyższa ocena jakości jest reprezentacją zarówno odporności roślin, ale też ich urody.

Dostawa pod drzwi

Po tym jak wybierzesz swoją roślinę sprowadzimy ją ze szklarni specjalnie dla Ciebie. Możemy ją przesadzić do donicy, zawiązać kokardkę na prezent i razem z instrukcją obsługi dostarczymy pod Twoje drzwi.

Nie zostaniesz sam

Wiemy, że możesz czuć się niepewnie
z nową rośliną - z nami nie zostaniesz sam po zakupie. Gdy tylko będziesz mieć pytanie wystarczy, że napiszesz do nas i pomożemy Ci dobrze opiekować się Twoją dżunglą.
Co mówią o nas nasi klienci?

"Nie znam się na roślinach, ale dobrze czuje się w przestrzeniach z żywą zielenią. Ekipa z Plants For Humans doradziła, pomogła, zainspirowała i dostarczyła Kamę, którą nie mogę się nacieszyć. Cios i sztos! Polecam wszystkim, którzy boją się, że nie ogarną tematu. Z taką pomocą na pewno się uda!"

Maciej G.

8 LUT 2019

"Niedawno do naszej rodziny dołączyła urocza Alicja. Świetnie się zaaklimatyzowała z koleżankami i kolegami i dumnie zdobi salon. Piękna i pożyteczna! Uszkodzone liście świetnie służą zabiegom kosmetycznym :) Plants jak zawsze extraklasa 💪🏻🌿"

Anna Ż.

9 MAJ 2019

"Sylwia jest piękna, zdrowa, dorodna i bardzo oryginalna. Mimo że często odwiedzam kwiaciarnie i sklepy ogrodnicze, nigdzie takiej nie widziałam. Stanowi idealną ozdobę mojego salonu. Serdecznie polecam."

Dagmara W.

21 WRZ 2019Czym jest Plants For Humans?


Jesteśmy miejscem online z roślinami i o roślinach,
które zaprojektowaliśmy tak, żeby Ci się udało. Nazywają nas "gabinetem psychoterpii dla osób, którym do tej pory nie wyszło z roślinami". Potrafimy znaleźć roślinę idealną dla Ciebie. Dowieziemy Ci ją do domu i powiemy Ci co robić, żebyście żyli razem długo i szczęśliwie.