Rośliny w domu - salon

5 prostych rad
na świadomy wybór roślin
do salonu

Wracasz do domu, siadasz na kanapie i chcesz po prostu pooddychać. Patrzysz w sufit, a nad Twoją głową kołyszą się wielkie zielone liście... Tylko jak zabrać się za urządzanie salonu roślinami tak, żeby dodały wartości i trwały? Mamy na to rady.

 
Dla większości z nas salon to nasz osobisty showroom - ekspresja naszego stylu i osobowości. Jednocześnie miejsce relaksu i najbardziej ruchliwe miejsce w domu,
które otwieramy na naszych gości. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek jak zabrać się
za wprowadzanie roślin do salonu.
 1. Wyróżnij ulubione miejsca

 

Rośliny potrafią być prawdziwymi gwiazdami w pomieszczeniu. Szczególnie dojrzałe okazy mogą być tą jedną wyjątkową ozdobą salonu. Żywą rzeźbą, która nada wyjątkowy charakter i dopełni dekoracji. Fikus lirolistny w pokroju drzewa, duża Monstera, Kencja, czy ukochana przez dekoratorów wnętrz Strelicja są roślinami, które warto wziąć pod uwagę, kiedy szukamy silnego architektonicznego akcentu. Takie dojrzałe okazy niestety nie są tanie, ale zdecydowanie spełniają swoją funkcję.

 
2. Zakryj nielubiane miejsca

 
Róg pomieszczenia, z którym nie wiadomo co zrobić? Ciemniejszy kąt za kanapą? Rura? Kable? Rośliny świetnie poradzą sobie z takimi wyzwaniami! Szczególnie ustawiane grupami mogą skutecznie zakryć i odwrócić uwagę od nie do końca udanego kącika. Gęste Monstery, rozłożyste Aglaonemy czy Filodendrony - to rośliny, które skutecznie zakryją wszystko to, czego oczy nie powinny widzieć.
 3. Oddziel strefy

 

Twój salon jest połączony z jadalnią? A może chcesz wizualnie oddzielić kącik do czytania od reszty salonu? Wykorzystaj rośliny! Jedna dojrzała roślina, albo kilka mniejszych ustawionych na różnych wysokościach (z pomocą stojaków) mogą skutecznie stworzyć urocze kąciki w Twoim salonie i stworzyć niewielkie oazy spokoju. Filodendrony plecione na słupku, czy strzeliste Sansevierie nie zajmą dużo przestrzeni i spełnią swoją rolę.

 
4. Dodaj coś szalonego!

 

Wisienka na torcie i coś co wyróżni Twój salon. Wyjątkowe rośliny, które pomimo niewielkich rozmiarów przyciągną wzrok i będą świetnym materiałem do rozmów
z Twoimi gośćmi. Roślina Leona Zawodowca - Aglaonema, punkowa roślina z ostrymi szpicami - Sansevieria cylindrica 'Skyline', roślina zbudowana niemal wyłącznie z gałązek - Euphorbia. Kusi nas, żeby napisać - "wyraź siebie!", ale nie chcemy tego robić. Wiesz o co chodzi.

 
5. Dopasuj rośliny do Twojego stylu życia

 

Na świecie jest pierdyliard roślin (to szacunkowe dane). Kluczowy jest wybór takich, które nie tylko spełnią swoją funkcję, ale też przetrwają w wymarzonym przez Ciebie miejscu. Salon jest zwykle najlepiej doświetlonym pomieszczeniem w mieszkaniu, ale każdy kąt jest inny. Wykorzystaj filtry na Plants For Humans, żeby znaleźć zielonych przyjaciół, którzy będą idealnie dopasowani do Twoich potrzeb.


Chcesz zobaczyć więcej roślin idealnych do salonu?
Dlaczego rośliny z Plants For Humans?

Rośliny klasy A

Sprowadzamy nasze rośliny wyłącznie z uznanych szklarni, które Royal Flora Holland ocenia jako "Class A grower". Najwyższa ocena jakości jest reprezentacją zarówno odporności roślin, ale też ich urody.

Dostawa pod drzwi

Po tym jak wybierzesz swoją roślinę sprowadzimy ją ze szklarni specjalnie dla Ciebie. Możemy ją przesadzić do donicy, zawiązać kokardkę na prezent i razem
z instrukcją obsługi dostarczymy pod Twoje drzwi.

Nie zostaniesz sam

Wiemy, że możesz czuć się niepewnie
z nową rośliną - z nami nie zostaniesz sam po zakupie. Gdy tylko będziesz mieć pytanie wystarczy, że napiszesz do nas
i pomożemy Ci dobrze opiekować się Twoją dżunglą.


Dopiero zaczynasz ? Zobacz rośliny z którymi salon rośnie łatwo


Dla tych, którzy myślą, że nie mają ręki do roślin. Dla tych, którzy dopiero zaczynają odkrywać w sobie pierwotnego ogrodnika. Oto rośliny, które będą szczęśliwe pozostawione same sobie.

Co mówią o nas nasi klienci?

"Nie znam się na roślinach, ale dobrze czuje się w przestrzeniach z żywą zielenią. Ekipa z Plants For Humans doradziła, pomogła, zainspirowała i dostarczyła Kamę, którą nie mogę się nacieszyć. Cios i sztos! Polecam wszystkim, którzy boją się, że nie ogarną tematu. Z taką pomocą na pewno się uda!"

Maciej G.

8 LUT 2019

"Niedawno do naszej rodziny dołączyła urocza Alicja. Świetnie się zaaklimatyzowała z koleżankami i kolegami i dumnie zdobi salon. Piękna i pożyteczna! Uszkodzone liście świetnie służą zabiegom kosmetycznym :) Plants jak zawsze extraklasa 💪🏻🌿"

Anna Ż.

9 MAJ 2019

"Sylwia jest piękna, zdrowa, dorodna i bardzo oryginalna. Mimo że często odwiedzam kwiaciarnie i sklepy ogrodnicze, nigdzie takiej nie widziałam. Stanowi idealną ozdobę mojego salonu. Serdecznie polecam."

Dagmara W.

21 WRZ 2019Czym jest Plants For Humans?


Jesteśmy miejscem online z roślinami i o roślinach,
które zaprojektowaliśmy tak, żeby Ci się udało. Nazywają nas "gabinetem psychoterpii dla osób, którym do tej pory nie wyszło z roślinami". Potrafimy znaleźć roślinę idealną dla Ciebie. Dowieziemy Ci ją do domu i powiemy Ci co robić, żebyście żyli razem długo i szczęśliwie.