Rośliny dla początkujących

 
Oto rośliny, które dobrze reagują na zapomnienie. Wystarczy, że postawisz je niedaleko naturalnego źródła światła i raz na jakiś czas (tylko raz na jakiś czas) podlejesz. Większość z nich może spokojnie wytrzymać bez wody nawet miesiąc, dobrze znoszą zmiany temperatur, a nawet przeciągi!
 


1. Aspidistra Elatior


Ochrzczona przez nas Staśkiem. To bardzo uprzejmy kolega, który zniesie wiele form przemocy. Ma bardzo odporne liście, którym nie przeszkadzają przeciągi, zmiany temperatur i ciemniejsze miejsca. Wszystko w porządku jeżeli zapomnisz go podlać.

Zobacz Stasia w sklepie >>


Zobacz Stasia we wnętrzach:

2. Sansevierie

 
Niby wszyscy je znają, ale niewielu wie, że Sansevierie występują w wielu bardzo ciekawych odmianach. Krzepkie Sansy, nazywane też językami teściowej znoszą ciemniejsze zakątki w domu, nie mają nic przeciwko przesychaniu miedzy podlewaniami i są naprawdę kompaktowe - idealne do korytarzy!
 

Zobacz Sansevierie we wnętrzach:


3. Zamioculcasy

Zamioculcasy też przeważnie wszyscy znają, ale czy wiecie, że są odmiany o czarnych liściach? Czarnych - jak noc, jak kruk, jak dusza wielu z nas - miejskich tubylców. Bardzo dobrze znoszą przesychanie i spokojnie poradzą sobie w ciemniejszych miejscach.Zobacz Zamioculcasy we wnętrzach:


4. Aglaonemy

Powtarzamy to wszędzie - Aglaonemą opiekował się Leon Zawodowiec i nas to już przekonuje. Oprócz tego jest bardzo tolerancyjną rośliną i bardzo wdzięczną. Wystarczy jej w miarę jasne miejsce (wschodnie okna najlepsze), podlewanie raz w tygodniu i będzie nieustannie wypuszczać nowe liście. NIE-U-STAN-NIE. Często też zakwita 😍 Daje bardzo dużo satysfakcji początkującym opiekunom. Jest piękna!Zobacz Aglaonemy we wnętrzach:


5. Epipremnum

Pnącze! Nawet sobie nie wyobrażasz jak początkowo tak mała roślina może z czasem odmienić przestrzeń. Nasze Beaty i Jole rozrastają się w zastraszającym tempie i dają mnóstwo satysfakcji swoim opiekunom. Potrzebują dostępu do światła, byle nie były bezpośrednio na słońcu przy południowym oknie.Zobacz Epipremnum we wnętrzach:Rośliny wybrała dla Was

Olga Bukowska,
założycielka Plants For Humans

W poprzednim życiu była menadżerką w korporacjach, aż w końcu przekuła swoją roślinną pasję w pracę. Dziś pomaga już nie tylko znajomym, ale wszystkim, którzy chcą wejść do świata roślin.

Więcej o Oldze i o idei Plants For Humans przeczytasz tutaj
Chcesz zobaczyć więcej roślin idealnych dla początkujących?

Potrzebujesz wsparcia?

Przeprowadziłyśmy setki rozmów z naszymi Klientami. Pomożemy Ci wybrać roślinę dopasowaną do Twojego stylu życia.
Co mówią o nas nasi klienci?

"Nie znam się na roślinach, ale dobrze czuje się w przestrzeniach z żywą zielenią. Ekipa z Plants For Humans doradziła, pomogła, zainspirowała i dostarczyła Kamę, którą nie mogę się nacieszyć. Cios i sztos! Polecam wszystkim, którzy boją się, że nie ogarną tematu. Z taką pomocą na pewno się uda!"

Maciej G.

8 LUT 2019

"Niedawno do naszej rodziny dołączyła urocza Alicja. Świetnie się zaaklimatyzowała z koleżankami i kolegami i dumnie zdobi salon. Piękna i pożyteczna! Uszkodzone liście świetnie służą zabiegom kosmetycznym :) Plants jak zawsze extraklasa 💪🏻🌿"

Anna Ż.

9 MAJ 2019

"Sylwia jest piękna, zdrowa, dorodna i bardzo oryginalna. Mimo że często odwiedzam kwiaciarnie i sklepy ogrodnicze, nigdzie takiej nie widziałam. Stanowi idealną ozdobę mojego salonu. Serdecznie polecam."

Dagmara W.

21 WRZ 2019Dlaczego rośliny z Plants For Humans?

Rośliny klasy A

Sprowadzamy nasze rośliny wyłącznie z uznanych szklarni, które Royal Flora Holland ocenia jako "Class A grower". Najwyższa ocena jakości jest reprezentacją zarówno odporności roślin, ale też ich urody.

Dostawa pod drzwi

Po tym jak wybierzesz swoją roślinę sprowadzimy ją ze szklarni specjalnie dla Ciebie. Możemy ją przesadzić do donicy, zawiązać kokardkę na prezent i razem z instrukcją obsługi dostarczymy pod Twoje drzwi.

Nie zostaniesz sam

Wiemy, że możesz czuć się niepewnie
z nową rośliną - z nami nie zostaniesz sam po zakupie. Gdy tylko będziesz mieć pytanie wystarczy, że napiszesz do nas i pomożemy Ci dobrze opiekować się Twoją dżunglą.
Czym jest Plants For Humans?


Jesteśmy miejscem online z roślinami i o roślinach,
które zaprojektowaliśmy tak, żeby Ci się udało. Nazywają nas "gabinetem psychoterpii dla osób, którym do tej pory nie wyszło z roślinami". Potrafimy znaleźć roślinę idealną dla Ciebie. Dowieziemy Ci ją do domu i powiemy Ci co robić, żebyście żyli razem długo i szczęśliwie. Więcej o nas przeczytasz tutaj.