Rośliny dla początkujących

5 roślin,
które wybaczają początkującym

Pamiętam moje pierwsze wizyty w centrum ogrodniczym - stałam przed stołem wypełnionym roślinami i nie miałam pojęcia, w którą stronę powinnam patrzeć. Czy jest tutaj taka roślina, z którą NA PEWNO sobie poradzę? Która? Która?! 🤯

Od tamtego czasu wiele się nauczyłam - przede wszystkim dobrze poznałam rośliny, które są dobre na początek. Wysłanie ich do niebiańskiego ogrodu będzie naprawdę trudne.

 
Oto rośliny, które dobrze reagują na zapomnienie. Wystarczy, że postawisz je niedaleko naturalnego źródła światła i raz na jakiś czas (tylko raz na jakiś czas) podlejesz. Większość z nich może spokojnie wytrzymać bez wody nawet miesiąc, dobrze znoszą zmiany temperatur, a nawet przeciągi!
 1. Aspidistra elatior


 

Ochrzczony przez nas Staśkiem. To bardzo uprzejmy kolega, który zniesie wiele form przemocy. Ma bardzo odporne liście, którym nie przeszkadzają przeciągi, zmiany temperatur i ciemniejsze miejsca. Wszystko w porządku jeżeli zapomnisz go podlać.
2. Sansevieria

 
Niby wszyscy je znają, ale niewielu wie, że Sansevierie występują w wielu bardzo ciekawych odmianach. Krzepkie Sansy, nazywane też językami teściowej znoszą ciemniejsze zakątki w domu, nie mają nic przeciwko przesychaniu miedzy podlewaniami i są naprawdę kompaktowe - idealne do korytarzy!
 3. Zamioculcas

 

Zamioculcasy też przeważnie wszyscy znają, ale czy wiecie, że są odmiany o czarnych liściach? Czarnych - jak noc, jak kruk, jak dusza wielu z nas - miejskich tubylców. Bardzo dobrze znoszą przesychanie i spokojnie poradzą sobie w ciemniejszych miejscach.

 
4. Aglaonema

 

Powtarzamy to wszędzie - Aglaonemą opiekował się Leon Zawodowiec i nas to już przekonuje. Oprócz tego jest bardzo tolerancyjną rośliną i bardzo wdzięczną. Wystarczy jej w miarę jasne miejsce (wschodnie okna najlepsze), podlewanie raz w tygodniu i będzie nieustannie wypuszczać nowe liście. NIE-U-STAN-NIE. Często też zakwita 😍 Daje bardzo dużo satysfakcji początkującym opiekunom. Jest piękna!

 
5. Epipremnum

 

Pnącze! Nawet sobie nie wyobrażasz jak początkowo tak mała roślina może z czasem odmienić przestrzeń. Nasze Beaty i Jole rozrastają się w zastraszającym tempie i dają mnóstwo satysfakcji swoim opiekunom. Potrzebują dostępu do światła, byle nie były bezpośrednio na słońcu przy południowym oknie.

 Chcesz zobaczyć więcej roślin idealnych dla początkujących?
Dlaczego rośliny z Plants For Humans?

Rośliny klasy A

Sprowadzamy nasze rośliny wyłącznie z uznanych szklarni, które Royal Flora Holland ocenia jako "Class A grower". Najwyższa ocena jakości jest reprezentacją zarówno odporności roślin, ale też ich urody.

Dostawa pod drzwi

Po tym jak wybierzesz swoją roślinę sprowadzimy ją ze szklarni specjalnie dla Ciebie. Możemy ją przesadzić do donicy, zawiązać kokardkę na prezent i razem
z instrukcją obsługi dostarczymy pod Twoje drzwi.

Nie zostaniesz sam

Wiemy, że możesz czuć się niepewnie
z nową rośliną - z nami nie zostaniesz sam po zakupie. Gdy tylko będziesz mieć pytanie wystarczy, że napiszesz do nas
i pomożemy Ci dobrze opiekować się Twoją dżunglą.Zimno? 🥶 Jeżeli chcesz wiedzieć jak opiekować się roślinami zimą, to mamy rady

Co mówią o nas nasi klienci?

"Nie znam się na roślinach, ale dobrze czuje się w przestrzeniach z żywą zielenią. Ekipa z Plants For Humans doradziła, pomogła, zainspirowała i dostarczyła Kamę, którą nie mogę się nacieszyć. Cios i sztos! Polecam wszystkim, którzy boją się, że nie ogarną tematu. Z taką pomocą na pewno się uda!"

Maciej G.

8 LUT 2019

"Niedawno do naszej rodziny dołączyła urocza Alicja. Świetnie się zaaklimatyzowała z koleżankami i kolegami i dumnie zdobi salon. Piękna i pożyteczna! Uszkodzone liście świetnie służą zabiegom kosmetycznym :) Plants jak zawsze extraklasa 💪🏻🌿"

Anna Ż.

9 MAJ 2019

"Sylwia jest piękna, zdrowa, dorodna i bardzo oryginalna. Mimo że często odwiedzam kwiaciarnie i sklepy ogrodnicze, nigdzie takiej nie widziałam. Stanowi idealną ozdobę mojego salonu. Serdecznie polecam."

Dagmara W.

21 WRZ 2019Czym jest Plants For Humans?


Jesteśmy miejscem online z roślinami i o roślinach,
które zaprojektowaliśmy tak, żeby Ci się udało. Nazywają nas "gabinetem psychoterpii dla osób, którym do tej pory nie wyszło z roślinami". Potrafimy znaleźć roślinę idealną dla Ciebie. Dowieziemy Ci ją do domu i powiemy Ci co robić, żebyście żyli razem długo i szczęśliwie.