Jakie kwiaty na dzień nauczyciela?

Każdy z nas ma pewnie wspomnienie przynajmniej jednego nauczyciela, który był dla nas ważny i wyjątkowy. Którego wsparcie i wiara w nasze możliwości uskrzydlała. Albo też takiego, przed którym naprawdę wstyd było nie umieć. Dla nas każda okazja jest dobra na wyrażenie wdzięczności uroczym kwiatkiem i Dzień Nauczyciela nie jest wyjątkiem.

Poniżej przedstawiamy Wam listę 5 kwiatów, które Wasze dzieci mogą bezpiecznie wręczyć swoim ulubionym nauczycielom.

Lucjan z Malezji (Philodendron 'White Wave')

Piękny i skromny. Taki właśnie jest Lucjan. Niewielka roślina z zupełnie wyjątkowymi liśćmi pomalowanymi delikatnymi białymi liniami. Idealna dekoracja na nauczycielskie biurko albo sekretarzyk. 

Prosta w obsłudze roślina, która nie będzie wymagała od nauczyciela żadnych specjalnych zabiegów.

 

Kama z Malezji (Aglaonema 'Cleopatra')

Bardzo bezpieczny wybór. To roślina, która sobie poradzi, nawet jeżeli trafi w ręce osoby, która nie ma ręki do roślin. Odnajduje się w większości warunków i rośnie sama. Czy może się zdarzyć, że jej liść zasłoni jakiś przypadkowy błąd ortograficzny w wypracowaniu? Tego nie wiemy, ale na pewno ma potencjał zostać z nauczycielem na dłuuuugo.

 

Beata z Polinezji Francuskiej (Epipremnum aureum) 

Kolejny kwiat, który znajdzie swoje miejsce w każdym domu. To bardzo łatwe w uprawie pnącze, którego liście mają piękny jasnozielony kolor, jest odporne na zabieganych opiekunów i nie potrzebuje dużo światła. 


Ryszard z Konga (Sansevieria masoniana)

Roślina, która składa się z jednego liścia. Przy całej swojej architektonicznej urodzie - jest bardzo, ale to bardzo łatwy w uprawie. Zwarty, wybaczający zapomnienie i dobrze znoszący ciemniejsze miejsca.

Zupełnie niezobowiązujący upominek, który zostanie z nauczycielem na długo.

  

Agata z Bangladeszu (Scindapsus ictus 'Argyraeus')

Roślina idealna na nauczycielskie biblioteczki. Wystarczy spuścić jej pnącza kurtyną z wysokiej półki i już — od razu tworzy wrażenie przyjemnej domowej dżungli. Nie ma wielkich wymagań i zdecydowanie nadaje się dla początkujących opiekunów.

 

Wasz ulubiony belfer na pewno ucieszy się z upominku, który zostanie z nim dłużej niż cięte kwiaty, ale przypominamy uprzejmie, że zadanie domowe i tak musi być zrobione!