Beaucarnea recurvata (Nolina wygięta) - pielęgnacja

💡 Jest rośliną niemal nie do zdarcia.

🌱 W przeciwieństwie do wielu innych egzotycznych roślin lubi suche, ciepłe miejsca.

🚫 Nie pozostawiaj wody w podstawce/osłonce.


Jak dbać o Twoją Nolinę?

Skorzystaj z tych instrukcji, aby dbać o swoją Nolinę. Znajdziesz tu informacje o tym gdzie postawić i jak podlewać Twoją roślinę. Poznasz jej preferencje dotyczące temperatury, wilgotności i zabiegów, których może potrzebować, żeby rosła zdrowo. 


Światło

Olga bardzo lubi jasne miejsca - to jedna z tych roślin, które nadają się na południowe okna i mocne słońce.

Południowe, wschodnie i zachodnie okna są super.


Woda

Przelanie to w zasadzie jedyny sposób na zaszkodzenie Oldze. Dlatego podlewaj ostrożnie, dopiero kiedy górna warstwa ziemi dobrze przeschnie (sprawdź palcem). Nie pozostawiaj wody w podstawce/osłonce. Jeśli masz wątpliwości czy już jest czas ją podlać, to lepiej tego nie robić. Jakiś czas w suchym podłożu nie stanowi dla niej wielkiego problemu - w naturze doświadcza okresowych susz. Latem dobrze podlewaj raz na tydzień, a nawet dwa. Zimą bardzo oszczędnie - raz na 3-4 tygodnie.


Wilgotność powietrza

Dobrze sobie radzi z niską wilgotnością powietrza i nie trzeba się nią przejmować. W przeciwieństwie do wielu innych egzotycznych roślin lubi suche, ciepłe miejsca.


Temperatura

Lubi ciepełko - utrzymuj temperaturę powyżej 15 st. C.


Nawożenie

Wiosną i latem podawaj jej 1/2 dawki nawozu do kaktusów raz na miesiąc. Nigdy nie przesadzaj z dawkami nawozu - możesz zaszkodzić swojej roślinie.


Toksyczność

Jest bezpieczna i nie zaszkodzi nikomu nawet po zjedzeniu.


Beaucarnea recurvata (Olga z Meksyku)

Olga to wyjątkowy sukulent - nie ma dwóch takich samych nolin. To naprawdę niezwykła roślina, ale uwielbia kiedy zostawi się ją samej sobie.


Zobacz w sklepie

 


Zobacz w sklepie

 


Zobacz w sklepie


Zobacz jak może wyglądać w domu