Ficus binnendijkii 'Amstel King' - pielęgnacja

Skorzystaj z tych instrukcji, aby dbać o swojego Ambrożego. Znajdziesz tu informacje o tym gdzie postawić i jak podlewać Twoją roślinę. Poznasz jej preferencje dotyczące temperatury, wilgotności i zabiegów, których może potrzebować, żeby rosła zdrowoŚwiatło

Ambroży najlepiej czuje się w jasnych miejscach z rozproszonym światłem. Poradzi sobie też w delikatnie ciemniejszych miejscach. Latem warto uważać na mocno nasłonecznione miejsca. Szczególnie latem powinniśmy chronić liście rośliny przed bezpośrednimi promieniami słońca, które mogą je poparzyć. 
Woda

Podobnie jak większość fikusów Ambrożego  bardzo łatwo go przelać. Pozwól co najmniej 2/3 podłoża w donicy przeschnąć przed podlaniem. Włóż palec głęboko do ziemi i w ten sposób oceń co się dzieje. Możesz też patrzeć na liście - będą trochę bardziej miękkie niż zwykle - dopiero wtedy jest moment na podlanie. Wlewaj wodę do donicy powoli, cienkim strumieniem. Polewaj równomiernie całą powierzchnię podłoża. Wlewaj wodę do momentu, w którym zauważysz, że woda wycieka przez otwory na dnie donicy.
Wilgotność powietrza

Radzi z niską wilgotnością powietrza, ale warto zadbać o odpowiednie nawilżanie - zdecydowanie potrzebuje go zimą, kiedy grzejniki są włączone. Raz na jakiś czas warto zraszać jego liście. Taki zabieg pomoże nam oczyścić je z kurzu. 
Temperatura

Najlepiej czuje się między 16-24°C. Uważaj na przeciągi, klimatyzatory, dmuchawy ciepła- fikusy ich nie lubią. 
Nawożenie

Kiedy widzisz, że Twoja roślina wypuszcza nowe listki i jest w fazie wzrostu (od końca marca do początku września) pamiętaj o podawaniu nawozu — Bio-Grow będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Zimą możesz pryskać jej liście roztworem z Alg-A-Mic.
Toksyczność

Kontakt soków ze skórą może powodować podrażnienie - wykonuj prace pielęgnacyjne w rękawicach. Upewnij się też, że dzieci i zwierzęta nie zjedzą liści.
Częste pytania:Zobacz w sklepieAmbroży z Malezji
Zobacz jak może wyglądać w domu