Chamaerops humilis - pielęgnacja

Skorzystaj z tych instrukcji, aby dbać o swoją Krysię. Znajdziesz tu informacje o tym gdzie postawić i jak podlewać Twoją roślinę. Poznasz jej preferencje dotyczące temperatury, wilgotności i zabiegów, których może potrzebować, żeby rosła zdrowo.Światło

Krysia najlepiej czuje się w bardzo jasnych miejscach na bezpośrednim słońcu. Najlepiej będzie czuła się na balkonach i tarasach, gdzie słońce będzie mocno oświetlać jej wachlarze. W rekordowo upalne dni możemy przestawić roślinę w bardziej zacienione miejsce, aby uniknąć poparzeń słonecznych. 
Jeśli zdecydujemy się na wstawienie Krystyny do domu, wybierzmy bardzo jasne miejsce, w którym roślina będzie mogła korzystać z bezpośrednich promieni słońca.  
Woda

Krysia jest odporna na suszę, jednak nie powinniśmy zostawiać jej bez wody przez dłuższy czas. Roślinę rosnącą na balkonie w upalne dni powinniśmy podlewać regularnie. W chłodniejsze i deszczowe dni zmniejszamy częstotliwość podlewania.

Krysia, która rośnie w domu powinna być podlewana, gdy górne 30% podłoża w donicy będzie już suche. 

Wlewaj wodę do donicy cienkim strumieniem do momentu, w którym woda zacznie wyciekać przez otwory na dnie donicy. 
Wilgotność powietrza

Roślina nie ma tu specjalnych wymagań może przystosować się do każdych warunków. 
Temperatura

Krysia jest niesamowicie wytrzymała. Najlepiej czuje się w przedziale temperatur od 18°C do 27°C. Krysia radzi sobie z wysokimi temperaturami - do 38°C. W bardzo upalne dni musimy jednak pamiętać o regularnym podlewaniu. Roślinę na tarasie możemy zostawić do chwili, w której temperatury nie zaczną spadać poniżej 0°C.
Nawożenie

Roślinę możemy dokarmiać w okresie wzrost (ok końca marca od początku września). Szczególnie polecamy to nawóz Bio-Grow marki Bio-Bizz. 
Toksyczność

Krysia jest bezpieczna dla zwierząt. Nie zaszkodzi pupilom nawet jak będą podgryzać.
Częste pytania:Zobacz w sklepieKrysia z Hiszpanii
Zobacz jak może wyglądać w domu