Ficus benghalensis 'Audrey'-pielęgnacja

Skorzystaj z tych instrukcji, aby dbać o swojego Franka. Znajdziesz tu informacje o tym gdzie postawić i jak podlewać Twoją roślinę. Poznasz jej preferencje dotyczące temperatury, wilgotności i zabiegów, których może potrzebować, żeby rosła zdrowo.Światło

Znajdź dla Franka jasne stanowisko. Trzymaj roślinę z dala od bezpośredniego słońca, bezpośrednie promienie mogą poparzyć jego delikatne liście. 
Woda

Franek potrzebuje zdecydowanie mniej wody niż inne fikusy. Tak naprawdę bardzo łatwo go przelać. Pozwól co najmniej połowie podłoża w donicy przeschnąć przed podlaniem. Włóż palec głęboko do ziemi i w ten sposób oceń co się dzieje. Możesz też patrzeć na liście - będą trochę bardziej miękkie niż zwykle - dopiero wtedy jest moment na podlanie.
Wilgotność powietrza

Franek preferuje wyższy poziom wilgotności. Jeśli w twoim domu wilgotność powietrza jest niska warto postawić w towarzystwie franka nawilżacz powie lub regularnie zraszać liście.
Temperatura

Franek preferuje ciepłe temperatury. Optymalna temperatura dla tej rośliny to około 20-25°C. Unikaj nagłych zmian temperatury i przeciągów- szczególnie tych zimnych.
Nawożenie

Kiedy widzisz, że Twoja roślina wypuszcza nowe listki i jest w fazie wzrostu (od końca marca do początku września) pamiętaj o podawaniu nawozu — Bio-Grow będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Zimą możesz pryskać jej liście roztworem z Alg-A-Mic.
Toksyczność

Fikus jest szkodliwy po spożyciu. Trzymaj zwierzaki z dala od rośliny. 
Częste pytania:Zobacz w sklepieFranek z Indii XL

Zobacz jak może wyglądać w domu