Clusia rosea - pielęgnacja

Skorzystaj z tych instrukcji, aby dbać o swoją kluzję. Znajdziesz tu informacje o tym gdzie postawić i jak podlewać Twoją roślinę. Poznasz jej preferencje dotyczące temperatury, wilgotności i zabiegów, których może potrzebować, żeby rosła zdrowo.
Skorzystaj z tych instrukcji, aby dbać o swoją kluzję. Znajdziesz tu informacje o tym gdzie postawić i jak podlewać Twoją roślinę. Poznasz jej preferencje dotyczące temperatury, wilgotności i zabiegów, których może potrzebować, żeby rosła zdrowo.Światło

Kluzje lubią światło - w naturze rozwijają się w słonecznych miejscach i takich należy szukać w naszych domach. Jasne miejsce, pełne rozproszonego światła będzie dla niej idealne. Zimą, kiedy słońca w Polsce jest zdecydowanie mniej, może się okazać, że należy zmienić jej miejsce i przestawić bliżej wschodniego albo południowego okna. 
Woda

Pozwól ziemi porządnie przeschnąć między podlewaniami. My przyjmujemy, że mniej więcej 3/4 podłoża w donicy powinno przeschnąć zanim podlejesz swoją roślinę. Kluzje zdecydowanie lepiej znoszą przesuszenia niż przelania, dlatego rekomendujemy, żeby pozostawać po suchej stronie mocy. 
Wilgotność powietrza

Bardzo dobrze radzi sobie z niższą wilgotnością powietrza, co jest sporym ułatwieniem zimą. Jeżeli chcesz jej sprawić radość ustaw pod donicą tacę nawilżającą. 
Temperatura

Temperatury domowe są dla niej super — kocha ciepełko. Możesz ją wystawiać na dwór wiosną i latem kiedy temperatury w nocy nie spadają poniżej 10 st. C.
Nawożenie

Kiedy widzisz, że Twoja roślina wypuszcza nowe listki i jest w fazie wzrostu pamiętaj o podawaniu nawozu — BioGrow będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Zimą możesz pryskać jej liście roztworem z Alg-A-Mic
Toksyczność

Jest szkodliwa po spożyciu — dbaj o to, żeby Twój pupil nie zjadł jej liści. 
Częste pytania:Zobacz w sklepie


ZOBACZ W SKLEPIE
Zobacz jak może wyglądać w domu